IS Estonska

Druhé kolo v mixu

Ve středu 13. ledna jsem se časně ráno v pět hodin odcestoval z Krumlova do Prahy, odkud jsem přes Frankfurt letel do estonského Tallinnu, dějiště prvního mezinárodního turnaje roku 2016. Pri výstupu z letištní haly mě čekala teplota okolo -10 stupňu a hromady sněhu. Dvouhru jsem odehrál v kvalifikaci a smíšenou čtyřhru s Kateřinou Tomalovou jsme hráli v hlavní soutěži. Po turnaji v Českém Těšíně mě bolelo rameno a bohužel bolest neustála do čtvrteční dvouhry ani do pátečních mixů.

Ve čtvrtek ve 12:35 jsem nastoupil do dvouhry proti Švýcarovi Joelu Konigovi. Do zápasu jsem vstoupil lépe, soupeř se bál mé výšky a více kazil. Já jsem ale nemohl hrát údery naplno kvůli bolavému ramenu, které jsem si nechtěl ještě více zhoršit. I přes to jsem první set vyhrál 21:16 a ve druhém jsem ještě vedl 17:13. Měl jsem to už jakkoliv dohrát, jenomže poté přišlo moje zaváhání, začal jsem hodně riskovat a vše končilo chybami. Druhý set jsem prohrál 18:21 a třetí set, ve kterém jsem dotahoval, jsem prohrál 15:21.

V pátek jsme s Katkou odehráli hned v 9 hodin první zápas ve smíšené čtyřhře, kde jsme se utkali s finským párem Tuomas Nuorteva/Sanni Rautala. Zápas trval 15 minut a nám stačilo jenom dobře podávat, příjmat a rozehrát třetí balón přes síť. Po setech 21:12 a 21:10 jsme se dostali celkem lehce do druhého kola. Tam nas po páté hodině odpolední čekal indonéskofinský pár Asuro Rizko/Rikka Sinkko. I v tomto zápase šlo hodně o podání, příjem a další balón v rozehrávce. Soupeři byli v tomto už lepší než my, rozehrávali o hodně rychleji a nám míče končili na raketách. V prvním setu jsme ještě do přestávky vedli, ale potom jsme o vedení přišli. První set jsme prohráli 18:21. Druhý jsme naopak v koncovce vyhráli 21:18. Třetí set jsme si nechali už hodně utéct a prohráli jsme ho 13:21. Rozhodně jsme je porazit mohli, bohužel jsme všechny rozehrávky tlačili přes rychlého Indonésana, který si s tím věděl rady.

Škoda, že mi,doufám, namožené rameno moc nedovolilo hrát, protože los jsem měl určitě dobrý. Nechtěl jsem riskovat větší zranění před dalšími turnaji. Trenér Radek Votava semnou v Estonsku nebyl, ale i přesto jsem s ním byl přes internet v kontaktu. Na turnaji se mi poštěstilo potkat i badmintonovou legendu Petera Gadeho, jakožto trenéra francouzské reprezentace.