IS Portugalska

Těsná prohra ve dvouhře

Ve středu 9. března jsem brzy ráno odcestoval autobusem do Prahy a odtud přímým letem do Lisabonu, kde mě organizátoři vyzvedli na letišti a pokračovali jsme do města Caldas da Rainha, dějiště mezinárodního mistrovství Portugalska. Do soutěže jsem nastoupil ve dvouhře a ve smíšené čtyřhře s Kateřinou Tomalovou.

Ve čtvrtek jsem odehrál kvalifikaci ve dvouhře, kde jsem se v prvním kole utkal s Angličanem Michaelem Spencrem-Smithem. Po celý první set jsem nehrál dobře, byl jsem docela nervózní a hrál jsem pomalu, dokonce jsem odvracel i setbol. Nakonec jsem to vše ustál a set vyhrál 22:20. Ve druhém setu jsem se uklidnil, hru zrychlil a hlavně jsem přestal dělat chyby. Druhý set jsem s velikým přehledem vyhrál 21:4 a postoupil jsem do dalšího kola kvalifikace. Přibližně ve tři hodiny jsem nastoupil ke svému druhému kvalifikačnímu zápasu proti domácímu hráči Bernardo Atilano. Úvodní set jsem hrál uvolněně, soupeř moc nereagoval na rozehrávky a dost kazil. První set jsem vyhrál 21:17. Ve druhém setu jsem dotál špatný začátek setu, ale už jsem nehrál v takové pohodě a dělal jsem více chyb. V důležitých momentech jsem nezahrál míč do kutru. Druhý set jsem prohrál 17:21. Třetí set byl stejný jako druhý. V úvodu jsem hodně prohrával. Soupeřův náskok jsem ale po přestávce stáhnul a ještě jsem vedl 18:17, jenomže potom přišlo opět zaváhání a čelil jsem třem mečbolům. Nakonec jsem čtvrtý mečbol už neodvrátil a třetí set tak prohrál 22:24. Tato prohra mě hodně mrzí, začátek zápasu jsem nehrál špatně, ale v závěru jsem bohužel v důležitých chvílich nezvládl hrát. Na tomto turnaji byl kvalifikační pavouk otevřený do hlavní soutěže, což jsem nevyužil.

V pátek po páté hodině jsme s Kateřinou nastoupili hned k druhému kolu smíšené čtyřhry. První kolo jsme měli volné. Zápas nás nečekal lehký, našimi soupeři byl malajský pár Yew Sin Ong/Yen Wei Peck. Polovina prvního setu byla vyrovnaná a do přestávky jsme šli ještě ve vedení 11:10, využívali jsme nepozornosti soupeřů, po přestávce nám ale Malajci nedali po padání vůbec žádnou šanci dostat se do hry. První set jsme prohráli 14:21. Druhý set už byl jednoznačný, soupeři stupňovali hru a i když jsme se dostávali do útoků, bylo těžké ukončit výměnu. Druhý set jsme prohráli 8:21.

Turnaj jsem neodehrál, tak jak jsem chtěl. Obě prohry mě mrzí a musím nad vším pořád přemýšlet. Věřím, že se to do dalšího turnaje vzpamatuji a budu hrát to nejlepší co umím.