Extraliga

Nakonec skvělé třetí misto ve finále Play off extraligy

Konec sezóny mě nezastihl v moc dobré náledě a formě. Byl jsem téměř každý třetí týden nemocný a badmintonovému tréninku jsem moc nedal. Nejinak tomu bylo i týden před finále Play off české extraligy. Téměř do 9. dubna jsem ležel v posteli a léčil jedno z mých nachlazení. V pátek 10. dubna jsem v plné sestavě dopoledne odcestovali do Prahy, kde jsme měli ještě asi hodinu a půl dlouhý trénink, na kterém jsme nacvičovali párovky a každý trénoval, co zrovna potřeboval.

V sobotu jsme od jedné hodiny nastoupili proti Jehnicím. Já jsem hrál mixa s Lucií Černou proti poslskému páru Adam Cwalina/Kamila Augustyn. Zápas jsme začali dobře a první setu jsme díky skoro bezchybné hře vyhráli 21:13. Druhý set se ale soupeři oklepali a přidali na tempu, po kterém nás donutili více chybovat a druhý set jsme proto prohráli 13:21. Třetí set byl dlouho otevřený pro oba páry, jenomže Poláci ukázali v závěru zápasu, že mají více zkušeností a třetí set jsme tak prohráli 16:21. Za stavu 4:3 pro Jehnice jsem s Mateuszem Swierczynskim nastoupil do rozhodující čtyřhry, kde jsme se postavlili dvojici Stanislav Kohoutek/Vojtěch Šelong. Začátek zápasu se nám moc nevyvedl, vůbec jsme se nechytali. Úvodní sadu jsme prohráli 10:21. Ve druhém setu jsme se ale vzchopili a dostávali jsme se díky dobrému útoku k jednoduššímu zakončení a tím jsme druhý set vyhráli 21:17. Ve třetím setu šlo o vše. Kdo vyhraje tento set, pošle svůj tým do finále. Začtátek třetí sady byl z obou stran nervózní a pořád to byla přetahovaná o každý bod až do koncovky, kdy měli Standa s Vojtou více štěstí a nakoncet jsme v nastavení prohráli 23:25. Po zápase jsem byl hodně smutný, i protože jsme nevyužili jeden mečbol, který jsme měli. Po utkání jsme se všichni co nejrychleji zbalili a já ještě s částí týmu jsme se šli odreagovat na bowling.

V neděli nás ráno čekal boj o třetí místo s Meteorem Praha Radotín. Naší sestavu jsme nechali stejnou. Já jsem opět nastoupil v mixu společně s Lucií Černou proti páru Pavel Drančák/Alžběta Bášová. Hned od začátku zápasu jsme vytvářeli ohromný tlak, na který soupeři, dá se říct, po celý zápas nenašli odpověď. Hráli jsme dobře, udělali jsme minimum chyb. V úvodech obou setů jsme si vypracovali veliký náskok, který se nám podařilo udržet až do konce a po setech 21:18 a 21:17 jsme přinesli první bod. Za stavu 4:3 jsem nastoupil do čtyřhry, kterou jsme hrál opět s Mateuszem a opět to byl rozhodující zápas. Tentokrát jsme ale nastoupili proti Jakubu Bitmanovi s Petrem Koukalem a bylo jasné, že kdo chce svému týmu zajistit třetí místo, musí vyhrát zápas. První set jsme prohráli 16:21. Nerozuměli jsme si s rozehrávkou a většinou všechny míče končili na naší polovině po tvrdém útoku. Nejinak tomu bylo i v setu druhém, kde jsme dokonce čelili dvěma mečbolům, které jsme odvrátlili a se štěstím druhý set otočili na 24:22. Ve třetím setu jsme si začali hodně veřit a díky skvělým fanouškům jsme hráli ve veliké pohodě. Po celý třetí set jsme vedli tak o čtyři body, a to jsme si udrželi až do konce, kde jsme využili sice až poslední možnost ukončit zápas, ale i to se počítá. Třetí set jsme zvládli poměrem 21:19 a zajistili tak bronzovou medaili pro náš klub. Radost, která nás všechny dostala byla rozhodně nepopsatelná a troufnu si říct, že asi největší v mém životě.

Tímto bych chtěl poděkovat všem spoluhráčům včetně trenérů Radka Votavy a Jiřího Frendla, kteří nás po celou dobu vedli dobrým směrem, ale velký dík patří všem fanouškům, co nás podporovali a na závěr samozřejmě sponzorům. Všem Vám patří velký dík, bez Vás by to nešlo.