FS Slovenska

Páté místo na začátek sezóny

Ve středu 26. srpna jsem odcestoval do slovenského Trenčína, kde jsem odehrál svůj první turnaj sezóny Future Series Slovenska. Na turnaj jsem odcestoval sám, protože můj trenér Radek Votava měl problémy se zády a cesta by pro něho byla těžká. Smíšenou čtyřhru jsem hrál s Katěřinou Tomalovou a čtyřhru s Honzou Somerlíkem. V obou párových disciplínách jsem byl v hlavní soutěži jenom ve dvouhře jsem musel kvůli postavení na světovém žebříčku odehrát kvalifikaci.

Čtvrteční kvalifikaci jsem zahájil v deset hodin, kdy jsem nastoupil proti Chorvatovi Franu Galjerovi. Do zápsu jsem nevstoupil moc dobře, hned na začátku jsem obracel ze stavu 13:5, ale nakonec jsem se zkoncentroval a set ještě dokázal vyhrát 21:19. Do druhého setu jsem už vstoupil lépe a hned od začátku jsem si udělal značný náskok, který jsem udržel až do konce a tak jsem druhý set vyhrál 21:14.

V dalším kole kvalifikace jsem se okolo druhé hodiny utkal s Čechem Deanem Brabcem. První set jsem zvládl hladce 21:11, ale ve druhém setu už nebyl můj výkon tak dobrý, celý set jsem se nemohl srovnat s výhozy od sítě a hodně jsem tam chyboval. Byla to přetahovaná až do konce a nakonec jsem druhý set zvládl 22:20.

Ve finále kvalifikace mě čekal mladý Francouz Marc Laporte. Celý zápas byl hodně vyrovnaný, oba jsme se střídali ve vedení, ale vůbec mi nevyšly obě koncovky setů, kdy jsem kazil příjmy a nepohlídal si dobře síť. Zápas jsem po více jak půl hodině prohrál dvakrát 17:21. Nicméně v zápase jsem se na kurtu cítil nejlépe ze všech dvouher. Věřím, že se špatné koncovky už moc opakovat nebudou.

V pátek začala hlavní soutěž a hned v 9:20 jsme se společně s Katkou utkali proti Rakouskému páru Roman Zirnwald/Janina Lais. Utkání to bylo hodně o podání a o příjmu. V prvním setu se nám to dařilo výborně, hned třetím míčem jsme dostávali soupeře pod tlak a oni dělali chyby a proto jsme vyhráli první set 21:11. Ve druhém setu se hra vyrovnala a po přestávce jsme museli dohánět ztrátu čtyř bodů, což se nám ale nakonec povedlo a druhý set jsme vyhráli 21:18.

Okolo druhé hodiny jsme s Honzou nastoupili do čtyřhry, kde nás čekala mladá francouzská dvojice Thomas Baures/Marc Laporte. V zápase jsme se s Honzou hodně hledali, kažký z chtěl hrát malinko něco jiného. Veliký problém nám dělala rychlější rozehrávka, na kterou jsme moc nereagovali. V prvním setu jsme sice vzdorovali, ale body jsme uhráli spiše se štěstím. Francouzům jsme ale po 28 minutách prohráli 19:21 a 10:21.

Po šesté hodině večerní jsme s Katkou odehráli osmifinálový zápas ve smíšené čtyřhře proti mladým Slovincům Miha Ivanič/Nika Arih. V prvním setu jsme si neuhlídali začátek a téměř jsme se nechytali v rozehrávkách a proto jsme první set prohráli 17:21. Druhý a třetí set byl ale už jenom v naší režii, zlepšili jsme podání, zrychlili jsme další míče a soupeři byli bez šance, druhý a třetí set jsme ovládli 21:10, 21:8 a zajistili jsme si tak postup do čtvrtfinále.

Čtvrtfinálové zápasy byly na programu v sobotu ráno. Hned v 9:30 jsme se utkali s druhým nasazeným finským párem Henri Aarnio/Jenny Nystrom. Na začátcích obou setů jsme se dostali do vedení, která jsme ale po přestávce ztratili a až do konce jsme se hodně tahali. První set jsme těsně v koncovce prohráli 21:23 a druhý 17:21. Od předchozích zápasů se hrálo rychleji po celý zápas. V sobotu od předchozích dnů hodně klouzaly koberce a tak se nikdo nemohl spolehnou na svůj pohyb. Mně dělaly problém pohyby do zadních rohů, kde jsem se hodně bál, ale podmínky byly pro každého stejné.

Na prvním turnaji páté místo je určitě dobrý začátek a věřím, že si vše ještě více sedne a budu pokračovat minimálně takto dál. Děkuji trenéru Radku Votavovi za podporu na dálku a také všem co drželi palce.

Příští týden mě čeká český turnaj, Benátecký pohár.