Benátecký pohár

Výhra v mixu

První víkend v září jsem v Benátkách nad Jizerou odehrál první český turnaj nové sezóný. Na turnaj jsem odcestoval společně s Hanou Milisovou, Sabinou Milovou a trenérem Radkem Votavou. Odehrál jsem všechny tři disciplíny. Do smíšené čtyřhry jsem nastoupil s Kateřinou Tomalovou a do čtyřhry s Pavlem Drančákem.

Páteční kvalifikaci jsem hrát nemusel a tak jsem k prvnímu zápasu nastoupil až v sobotu ráno, kdy jsme s Katkou hráli smíšenou čtyřhru. První kolo jsme měli volné a ve druhém kole jsme si dvakrát 21:15 poradili s párem Jan Hubáček/Magdalena Lajdová. Ve čtvrtfinále jsme přeráli první nasazenou dvojici Petr Jelínek/Dominika Kurzová po setech 21:11 a 21:14. V semifinále, které se hrálo v neděli, jsme měli nastoupit proti páru Stanislav Kohoutek/Hana Milisová, ale kvůli zranění Standy i Hanky jsme do finále postoupili bez boje. Ve finále jsme se utkali s dvojicí Ivo Stoklas/Denisa Šikalová. V zápase jsme v obou setech hodně otáčeli skóre, ale díky rychlejší a agresivnější hře jsme to nakonec dokázali a po setech 21:18 a 21:18 jsme s Katkou nakonec smíšenou čtyřhru ovládli.

Do dvouhry jsem nastupoval jako třetí nasazený a proto jsem měl první kolo volné. Ve druhém kole jsem se utkal s dobrým kamarádem Michalem Světničkou. Na zápas jsem se musel hodně soustředit, protože je Michal hodně nepředvídatelný technik a to se mi docela dařilo. Z velké většiny jsem tvořil hru já a díky tomu jsem zápas zvládl 21:14 a 21:16. Ve čtvrtfinále jsem hrál proti Jiřímu Loudovi. V prvním setu jsem neměl sebemenší problém se prosadit a set jsem také vyhrál 21:14. Druhý set jsem ale uplně vypadl z tempa, málo jsem se koncentroval a přistupoval o dost pasivněji ke hře a kvůli tomu jsem druhý set prohrál 17:21. Ve třetím setu jsem se musel více koncentrovat a hrát aktivněji a to se mi povedlo. Třetí set jsem zvítězil 21:9 a postoupil tak do semifinále. V nedělním semifinále jsem se utkal s mým juniorským rivalem Adamem Mendrekem. Ve dlouhém zápase jsme se každý opírali o své silné stránky. V prvním setu jsem vždy doháněl mírný náskok Adama a to se mi v koncovce vymstilo. První set jsem prohrál 17:21. Ve druhém setu jsem se více soustředil na dobrou hru u sítě, ze které jsem se dostal ke své aktivní hře a to se mi dařilo. Po celý druhý set jsem vedl a to jsem si udržel až do konce, kdy jsem set záskal poměrem 21:17. Ve třetím setu se mi bohužel už moc nevedlo, nebyl jsem tak přesvědčivý na síti a když jsem měl šanci uhrád bod, na poslední chvíli jsem udělal chybu a to mě stálo třetí set, ve kterém jsem prohrál 14:21. Ze svého výkonu ve dvouhře jsem byl ale nakonec spokojený a myslím si, že jsem za poslední dobu odehrál asi nejlepší zápas. Ve dvouhře jsem tedy obsadil konečné třetí místo.

Ve čtyřhře s Pavlem jsme měli první kolo volné s ve druhém jsme si hladce poradili s dvojicí Michal Hubáček/Jan Louda po setech 21:7 a 21:14. Ve čtvrtfinále jsme po setech 21:18, 19:21 a 21:12 přehráli dvojici Jiří Louda/Přemysl Voráč. V semifinále jsme se utkali s párem Ivo Stoklas/Ondřej Král. Celý zápas jsme doháněli náskok soupeřů. Nedokázali jsme se srovnat s rychlejší hrou soupeřů a proto jsme prohráli 17:21, 12:21 a celkově jsme obsadili třetí místo.

Celkově jsem se na kurtu po celý turnaj cítil dobře, jenom škoda, že mi utekl třetí set v semifinále dvouhry. Chtěl bych poděkovat mému trenérovi Radku Votavovi, který mi na turnaji po celou dobu pomáhal a také bych chtěl poděkovat všem, co mě podoporují.

Na turnaji se bohužel Hanka se Standou zranili a nemohli své zápasy dohrát. Hanka si při semifinále natrhla achilovku a ještě v neděli podstoupila operaci. Oběma přeji brzké uzdravení.