IS Polska

Postup z kvalifikace ve dvouhře

Od 17. září jsem hrál v polském Bierunu IS Polska. Do Bierunu jsem přijel už ve středu 16. září k večeru, kdy jsem si ještě stihl chviličku zahrát v turnajové hale. Následující den jsem odehrál kvalifikaci ve dvouhře. Smíšenou čtyřhru jsem hrál s Kateřinou Tomalovou a čtyřhru s Honzou Somerlíkem. V obou párových disciplínách jsme byli v hlavní soutěži, která byla na programu až v pátek.

K prvnímu kvalifikačnímu zápasu jsem nastoupil okolo třetí hodiny. Měl jsem se utkat se Švédem Burestetem, ale jelikož postoupil rovnou do hlavní soutěže kvůli odhlášení několika hráčů, tak jsem hrál proti mému deblovému kolegovi Honzovi Somerlíkovi. Od začátku zápasu jsem měl hodně navrch. První set se moc nehrálo a díky dobré a trpělivé hře jsem set ovládl 21:4. Ve druhém setu se více hrálo, snažil jsem si vyzkoušet prostředí do dalších zápasů. Druhý set jsem také vyhrál s přehledem 21:13.

Ve druhém kole kvalifikace mě čekal mladý Švéd Andy Tsai. Zápas byl od začátku hodně vyrovnaný, první set se mi nedařila hra na síti, ale nadruhou stranu jsem dělal hodně bodů z aktivní hry z vrchu. V koncovce jsem byl aktivnější a tak jsem první set vyhrál 21:18. Ve druhém setu jsem v přestávce prohrával ještě 8:11, ale po přestávce jsem uhrál 5 bodů v řadě a udělal si tak dobrý náskok, který jsem udržel až do konce. Druhý set jsem vyhrál 21:17 a postoupil jsem tak do finála kvalifikace.

Po utkání se Švédem jsem měl 30 minut na to, abych si odpočinul a připravil se tak na poslední zápas kvalifikace. Soupeřem mi byl mladý Dán Mads Emil Kristensen. Od začátku zápasu jsem byl pomalejší a soupeř mě přehrával rychlou hrou už od podání. Prohrával jsem už 10:16, když se mi povedlo trpělivě uhrát 6 výměn v řadě a celý set tak otočil a vyhrál 22:20 po odvrácení jednoho setbolu. Ve druhém setu jsem už od začátku hodně prohrával a vůbec jsem se nemohl dostat do hry a druhý set jsem proto prohrál 7:21. Ve třetím setu byla hra zase vyrovnaná. Tahali jsme se o každý bod. V závěru setu jsem byl šťastnější a koncovku jsem vyhrál opět 22:20 a postoupil jsem tak do hlavní soutěže.

V pátek jsem hlavní soutěž zahájil v půl jedenácté dopoledne dvouhrou s juniorským mistrem Evropy Němcem Fabianem Rothem. Po čtvrteční kvalifikaci jsem byl docela rozbolavěný a úplně bez rychlosti. Fabianovi jsem rychlostně nestíhal a jeho údery byly hodně dobře schované, proto jsem do poslední chvíle nevěděl, co zahraje. Zápas jsem prohrál 21:7 a 21:8.

Přibližně v půl jedné jsme s Katkou odehráli druhé kolo mixu, protože první kolo jsme měli volné. Utkali jsme se s finským párem Anton Kaisti/Jenny Nystrom. Bylo hodně těžké dostat se přes podání a přes příjem Antona, který je v tomto hodně dobrý. Když už jsme se dostali do hry, tak byla hra vyrovnaná. První set jsme prohráli 15:21 a ve druhý 18:21.

Ve čtyřhře s Honzou jsme hráli v prvním kole čtyřhry ve čtyři hodiny proti holandské dvojici Ruben Jille/Robin Tabeling. Holanďani byli od začátku rychlejší a preciznější v rozehrávkách, které pak snadno ukončovali. Zápas jsme po 17 minutách prohráli 13:21 a 11:21.

Jsem rád, že se mi podařilo postopit ve dvouhře z kvalifikace do hlavní soutěže. Celá kvalifikace byla hodně náročná, hlavně poslední dva zápasy, které jsem sehrál 30 minut po sobě a končil jsem ve čtvrt na deset večer. Po celý turnaj jsem byl ve spojení s trenérem Radkem Votavou, kterému děkuju za rady v průběhu.